Suzuki Vitara JLX Çeki Demiri Montajı ve güncel çeki demiri ve montaj fiyatları için bize ulaşınız.

Suzuki Vitara Hakkında ;

Suzuki Vitara, 1988’den beri Suzuki tarafından dört nesilde üretilen bir SUV serisidir. İkinci ve üçüncü nesil modeller, Suzuki Grand Vitara olarak biliniyordu ve dördüncü ve mevcut seride “Grand” ön ekinden kaçınıldı. Japonya’da ve bir dizi başka pazarda, tüm nesiller Suzuki Escudo adını kullandı.

Orijinal seri, Suzuki Jimny’nin üzerindeki boşluğu doldurmak için tasarlandı. İlk nesil ABD’de Suzuki Sidekick olarak biliniyordu. Kuzey Amerika versiyonu, Suzuki ve General Motors arasında CAMI olarak bilinen bir ortak girişim olarak üretildi. Sidekick, Amerika Birleşik Devletleri’nde Geo Tracker (1998 model yılından itibaren Chevrolet Tracker) ve Kanada’da GMC Tracker, Chevrolet Tracker, Asüna Sunrunner ve Pontiac Sunrunner gibi çeşitli rozetlerde satıldı. Ayrıca İspanya’da Santana 300 ve 350 olarak satıldı. Japon pazarında Mazda Proceed Levante olarak da satıldı.

İkinci nesil, 1998’de çoğu pazarda “Grand Vitara” rozeti altında piyasaya sürüldü. Suzuki XL-7 (Japonya’da Grand Escudo olarak bilinir) olarak bilinen daha büyük bir SUV eşlik etti. Üçüncü nesil 2005 yılında piyasaya sürüldü.

2015 yılında piyasaya sürülen dördüncü nesil, çoğu pazarda orijinal adı “Vitara”ya geri döndü, ancak arazi SUV’sinden daha yol odaklı bir crossover stiline geçti. Platformu ve birçok bileşeni, benzer bir sınıftaki kompakt bir crossover olan SX4 S-Cross ile paylaşıyor.[1]

“Vitara” adının seçimi, İngilizce “vitality” kelimesindeki gibi Latince “vita” kelimesinden esinlenmiştir.[2] “Escudo” adı, kabul edilmeden önce Portekiz’in para birimi olan “escudo”dan türetilmiştir. Euro’nun.