Denizli Çeki Demiri Montajı – Elit Römork

 

Çeki demiri artık her araç sahibinin ihtiyaç duyduğu ve aracında bulunmasını tercih ettiği bir ek parçadır. Günümüz koşullarında insanlar çekici maliyeti için bütçe ayırmaktansa, araçlarına bir çeki demiri montajı yaptırmayı daha cazip buluyorlar. Youtube ta çeki demiri montajı videolarımızı izlemek için lütfen tıklayınız https://www.youtube.com/channel/UCP3fTL6VY-T9x1MFTVGdM8Q

Çeki demiri ve çeki demiri montajı güncel fiyat ve teknik bilgi için bizimle iletişime geçin

+90 258 268 00 66

Sümer, 40. Cadde D:No: 85, 20020

Merkezefendi / Denizli

bilgi@elitromork.com

2008 yılın da başlamış olduğumuz ticari hayatımızda, 2013 yılından bu yana çeki demiri montajı hizmeti vermekteyiz. Bu süre için de müşteri memnuniyetini önde tutarak, her geçen gün daha çok kişiye hizmet vermeyi başardık. Denizli de devlet dairleri, otomotiv bayileri ve birçok bireysel kullanıcıya hizmet verdik.

Yaptığımız uygulamalarda en doğru ürünü seçmenize yardımcı olarak işe başlıyoruz. Doğru ürün seçiminden sonra beraberce planladığımız montaj günü aracı bıraktığınızda, mekanik montaj, elektrik tesisatı montajı, proje ve TSE onay işlemleri yapılarak aracınızı teslim alıyorsunuz. Size sadece onaylı olarak size verdiğimiz montaj uygunluk raporuyla noter de ruhsat değiştirmeniz kalıyor.

Uygulamalarımız da piyasanın en uygun fiyatlı işini yapmak gibi kaygımız olmadı, olmayacak. Uygun fiyata iş yapacağız kaygısıyla kaliteden ödün vermiyoruz. En iyi ürünleri, en iyi şekilde uygulayarak sorunsuz iş yaparak, sadece sohbete geri gelen müşteriler, bizi tavsiye eden müşteriler hedefimiz.

Bu yönde sıkça sorulan birkaç soruya cevap verelim.

  • Aracıma çeki demiri uygulaması yaptırmak ne kadar maliyeti olur?

Aracınıza uygun modeli seçmek ve fiyatlarımızı öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Çünkü araca, çeki demiri modeline, elektrik tesisatı seçimine göre fiyatlar farklılık göstermektedir.

  • Tamponum kesilecek mi?

Evet bazı araçlarda tampon kesimi kaçınılmaz oluyor. Aracınızın durumunu öğrenmek için bizimle yapacağınız görüşmede size bilgi verilecektir.

  • Montaj ve diğer işlemler ne kadar zamanımı alır?

Aracınıza yapılacak montaj en az 1,5 – 2 saat gibi bir zaman alır. Seçilen ürünlere ve araç markasına göre 6 – 7 saat gibi bir zamanda alabilir.

  • Elektrik tesisatı tek tip midir?

Hayır. İhtiyaca ve araç elektrik yapısına göre farklılık göstermektedir. Bağlantı şekline göre 7 uçlu ve 13 uçlu olarak iki ye ayrılır. Ancak tesisat araca uyumuna göre üniversal, modüllü (CANBUS), araca özel tesisat olarak farklı uygulamalar yapılabilir.

  • Her araca çeki demiri taktırabilir miyim?

Maalesef her araca çeki demiri takılamaz, bir araca çeki demiri takılması için araç üretici tarafından katar ağırlığı verilmiş olması gerekmektedir.

 

               Çeki Demir Yapabildiğimiz araçlar:

Alfa Romeo, Audi, Mercedes-Benz, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Isuzu, Iveco, Jeep, Kia, Land Rover, Mahindra, Mini Cooper, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, SsangYong, Subaru, Suzuki, Toyota, MG, Vokswagen, Volvo…

               Hangi illere hizmet veriyoruz?

Bu noktada en uzak montaj için gelen müşterimiz Adana dan gelmişti. Ancak daha çok müşteri gelen yerler arasında Muğla, Uşak, Isparta, Burdur, Aydın, Nazilli, Gölhisar, Nazilli, Afyonkarahisar, Dinar, Dazkırı, Kütahya, Bodrum, Marmaris gibi yakın uzak bir çok noktadan montaj için bizi tercih ediyorlar.

 

Çeki Demiri Nedir?

 

Araçlar tek başına hareket edemediğinde, iki araç birbirine bağlı hale getirilerek hareketsiz olan çekilir. Bu işlemi yaparken kullanılan aparata ise çeki demiri denir. Çeki demiri bazen araçlarda satış öncesi bulunan bir parça olsa da sonradan eklenmesi de mümkündür.

 

Eğer araç sahibi bu konuda bilgi sahibi değilse, bu işlemi uzman birine yaptırmalıdır. Mekanik ve elektrik bağlantısının yanlış bir şekilde bağlanması büyük sorunlara neden olabilir. Bu yüzden oldukça dikkatli davranmak gerekir.

 

Çeki Demiri Montajı Prosedürleri

 

Çeki demiri, her türlü araçta bulunmaz. Firmalar her araca bu eklentiyi uygulamaz. Araç sahipleri kendi tercihlerine göre, aracın arkasına bu aparatı bağlatabilirler. Bunun ise belli prosedürleri vardır. Çeki demiri montajı aracın extra bir parçaya sahip olması anlamına gelir. Bu da demektir ki aracın proje özellikleri değişir.

 

Bu değişikliklerin ise kurumlarca onaylanması ve işlenmesi gerekir. Hâliyle çeki demiri montajı yaptıran kişi, önce bu işlemi kaydettirip onaylatmalı, sonra da bu işlemin araca dahil olmasıyla bir ruhsat çıkartılmalıdır. Yeni parçayı da kapsayan bir proje ve ruhsat zorunlu olarak yapılması gereken işlemlerdir.

Elit Römork sizin için dacia duster çeki demiri fırsatı sunmaktadır.